Aktualności

eWorker otrzymał prestiżową nagrodę Compasso d’Oro ADI 2022 i zbiera najbardziej pożądane trofea branżowe. | Merlo S.p.A.

27 June 2022

eWorker

GENERACJA ZWYCIĘZCÓW

Nowy, w pełni elektryczny podnośnik teleskopowy Merlo otrzymał prestiżową nagrodę Compasso d’Oro ADI 2022 i zbiera najbardziej pożądane trofea branżowe.
 
Biała karta i wola napisania nowego rozdziału wielkiej historii W ten sposób narodził się jeden z najbardziej innowacyjnych projektów ostatnich lat, potwierdzający długą historię pasji, zaangażowania i innowacji w Grupie Merlo z San Defendente di Cervasca (CN). Będąc liderem w branży podnośników teleskopowych, firma ta od zawsze zajmowała się poszukiwaniem zaawansowanych technologicznie rozwiązań, co skłaniało ją do podejmowania wielu wyzwań na przestrzeni pięćdziesięciu lat, w odpowiedzi na potrzeby klientów. 
 
Dzięki nieustannemu dążeniu do doskonalenia się, Grupa Merlo jest dzisiaj prawdziwym punktem odniesienia dla całego sektora przemieszczania ładunków. Tak właśnie powstał eWorker, pierwszy w pełni elektryczny podnośnik teleskopowy, protoplasta swojej generacji, nazwanej Generacja 0. W przyszłości będzie to cała rodzina produktów, ekologicznych i zaawansowanych technologicznie.
 
Po dwóch latach badań, dzięki zespołowi projektowemu, w którym uczestniczyła cała firma, eWorker pojawił się na rynku pod koniec 2021 roku, zyskując uznanie publiczności oraz międzynarodowych komisji technicznych konkursów, w których wziął udział. Potwierdzają to liczne wyróżnienia i nagrody, uzyskane we Włoszech i na świecie, między innymi: Samoter Innovation Award, wyróżnienie techniczne Eima, Grand Prix Matériel; Złote medale Polagra i Agrotech, srebrny medal na RHASS.
Dla wszystkich pracowników firmy wielkim powodem do dumy jest otrzymanie przez eWorkera prestiżowej nagrody Compasso d’Oro ADI 2022. Międzynarodowe jury najstarszej oraz najbardziej liczącej się na świecie nagrody w dziedzinie designu, ustanowionej w 1954 roku, postanowiło wyróżnić maszynę eWorker jako „produkt charakteryzujący się zaawansowanym wzornictwem, świadomością kulturową i odpowiedzialnością etyczną za jednostkę, społeczeństwo i środowisko, dążący do wprowadzania nowych jakości materialnych i niematerialnych”.
Podczas XXVII edycji konkursu Compasso d’Oro, której tematem przewodnim był „odpowiedzialny, zrównoważony rozwój”, nagrodzono „nie tylko przykłady najlepszego włoskiego designu, ale przede wszystkim ideę przyszłości”, jak podkreślił architekt Luciano Galimberti, przewodniczący ADI.
eWorker był jednym z 20 zwycięskich projektów w tym roku, wybranym spomiędzy 500 finalistów, co świadczy o ogromnej wartości przyjętej przez firmę strategii rozwoju. Jest to strategia skierowana ku przyszłości, stawiająca na coraz bardziej aktualny temat zrównoważonego rozwoju, lecz niezapominająca o własnych korzeniach skupionych wokół Made in Italy i prowincji Cuneo; strategia podkreślająca funkcjonalność designu, coraz bardziej nowoczesnego i jakościowego, bez uszczerbku dla ergonomii i bezpieczeństwa w miejscu pracy.
 
Nagrody otrzymane przez maszynę eWorker:
 
2022 - Nagroda Compasso d’Oro ADI — Mediolan
 
Nagroda w kategorii Maszyny i komponenty dla przemysłu, jako:
„produkt charakteryzujący się zaawansowanym wzornictwem, świadomością kulturową i odpowiedzialnością etyczną za jednostkę, społeczeństwo i środowisko, dążący do wprowadzania nowych jakości materialnych i niematerialnych”. 
 
2022 - Srebrny medal na RHASS - Royal Highland and Agricultural Society of Scotland – Edynburg
 
Nagroda za:
wielofunkcyjność dzięki wielości potencjalnych zastosowań maszyny eWorker; trwałość, gwarancja ciągłej pracy dzięki szybkim cyklom ładowania i 8-godzinnej autonomii roboczej; troska o zrównoważony rozwój i łatwość korzystania.
 
 
2022 - Złoty medal na targach Agrotech – Kielce
 
Nagroda za:
badania i rozwój gwarantujące ciągłą ewolucję procesu, prowadzące do zaprojektowania maszyny bez emisji szkodliwych gazów; stosunek wydajności energetycznej do ogólnych osiągów maszyny.
 
2022 - Złoty medal na targach Polagra – Lublin
 
Nagroda za:
innowację technologiczną w zastosowaniu rolniczym, świadczącą o trosce o detale zmierzającej do doskonalenia i zaoferowania wyjątkowego doświadczenia w korzystaniu z podnośnika teleskopowego Merlo.
 
2021 - Wyróżnienie techniczne Eima – Bolonia
 
Nagroda za:
w pełni elektryczny napęd, kontrolujący zarówno moment obrotowy, jak i prędkość każdego silnika; zwiększenie zwrotności i funkcjonalności, tak że są one porównywalne lub lepsze niż w analogicznej maszynie zasilanej spalinowo
 
2021 - Grand Prix Matériel – Paryż
 
Nagroda w kategorii „Catégorie Matériel Gamme Légère”, przyznana przez Chantiers de France i DLR za:
obszar kontroli mechanizmu napędowego, pozwalający uzyskać czas ładowania między 6 a 8 godzin oraz nawet 8 godzin autonomii; stosunek masy/mocy/osiągów.
 
 
2020 - Samoter Innovation Award – Werona
 
Nagroda za:
osiągi i wydajność osiągnięte w transporcie w terenie oraz zastosowanie kosza na maszynie elektrycznej o ultra kompaktowych rozmiarach; optymalną zwrotność w każdych warunkach roboczych i zmniejszone koszty eksploatacji.
 
 
Wszystkie te nagrody stanowią ważny dowód uznania pracy, odpowiedzialności i zaangażowania Grupy Merlo oraz wszystkich koleżanek i kolegów, którzy na co dzień przyczyniają się do sukcesu tej wielkiej Rodziny.
eWorker_compasso_d.png