TF35.7-140

Twój najlepszy wybór w każdej dziedzinie.
Modele TF35.7 są częścią gamy Średnim Udźwigu, która otrzymała nagrodę "Maszyna roku 2015" za swoje innowacyjne elementy.
Te modele zapewniają wysokość podnoszenia równą 6,6 metra oraz maksymalny udźwig równy 3500 kg.

Mniejsze wymiary wiążą się doskonalymy parametrami: przestronna kabina zapewnia wyjątkowy komfort, widoczność i produktywność.

Mocną stroną gamy Średnim Udźwigu jest szeroka oferta produktowa, która daje możliwość wyboru spośród różnych wersji wyposażonych w wyjątkowe rozwiązania technologiczne, będące w stanie zaspokoić różne potrzeby operacyjne.

Mocne strony

Wydajność

Wszystko na wyciągnięcie ręki
 
Wyjątkowa precyzja:
Gwarancja maksymalnej precyzji przemieszczania, dzięki przekładni hydrostatycznej, która zapewnia sterowanie milimetrowe ruchów maszyny i precyzyjne operowanie ładunkiem.
 
Kompaktowe i lekkie:
Podnośniki teleskopowe Merlo są kompaktowe i lekkie w celu zmniejszenia przestrzeni roboczej i oddziaływania na podłoże. Te właściwości gwarantują bezpieczeństwo, zwrotność, produktywność i mniejsze zużycia.
 
Widoczność:
Podnośniki teleskopowe Merlo są zaprojektowane w celu zaoferowania najlepszej na runku widoczności, zapewniając w ten sposób szybsze i bezpieczniejsze wykonywanie prac.

Komfort

Najlepsze miejsce pracy
 
Cicha i wygodna:
Nowa kabina o dużych wymiarach zamontowana (1.010 mm) jest na tzw. Silent-blocku, który znacząco zmniejszają drgania, zapewniając operatorowi maksymalny komfort i maksymalną widoczność.

Szybka zmiana osprzętu:
System Tac-lock do hydraulicznego blokowania osprzętu dodatkowo zwiększa komfort pracy.
 
Zabezpieczenie przemieszczanego ładunku:
Jako wyposażenie opcjonalne dostępna jest niezależna amortyzacja wysięgnika teleskopowego tzw. (BSS). Opcja ta chroni ładunek podczas transportu i zapewnia wysoki komfort jazdy na nierównym terenie.
 
Klimatyzacja:
Powietrze wewnątrz kabiny rozprowadzane jest równomiernie i w optymalny sposób dociera do wszystkich stref w celu zapewnienia najlepszego w swojej klasie komfortu.

Bezpieczeństwo

Nie tylko odczucia
 
Rekordowe bezpieczeństwo:
Wbudowany system bezpieczeństwa Merlo w czasie rzeczywistym kontroluje parametry operacyjne, pozwalając operatorowi na spokojną pracę.
 
Certyfikowane kabiny / Certyfikowana osłona:
Kabina Merlo posiada certyfikat FOPS – Stopień II - i ROPS, gwarantując operatorowi najwyższy poziom bezpieczeństwa.
 
Wszystko pod kontrolą:
Ten model wyposażony jest w wyjątkowy system bezpieczeństwa ASCS (Adaptive Stability Control System) Light nowej generacji. ASCS w czasie rzeczywistym kontroluje parametry bezpieczeństwa podnośnika teleskopowego i pozwala operatorowi na całkowicie bezpieczną pracę, maksymalnie wykorzystując potencjał podnośnika teleskopowego i stosowanego osprzętu.

Efektywność

Prostszy i inteligentniejszy

Proste i precyzyjne czynności:
Cała gama wyposażona jest w przekładnię hydrostatyczną, które sprawia, że praca staje się prostsza i bardziej precyzyjna. Ponadto suche tarcze hamulcowe umożliwiają ograniczenie poboru energii, zmniejszając zużycie maszyny.
 
Fan Drive:
Fan Drive to seryjnie zamontowana technologia, która pozwala na zmianę kierunku obrotu wentylatora silnika, przechodząc z zasysania do chłodzenia chłodnicy, na wydmuch, do czyszczenia chłodnicy, usuwając kurz i pozostałości z pracy.

Mniejsze zużycia:
Wyjątkowa technologia Eco Power Drive (EPD) kontroluje i automatycznie reguluje obroty silnika na podstawie warunków operacyjnych. W rezultacie, prędkość obrotowa silnika jest niezależna od pedału gazu. Ta technologia zmniejsza zużycie paliwa do 18%.
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg

Najszersza kabina w kategorii

Cabina.jpg
Kabina jest zaprojektowana tak, by zapewnić naszym klientom rekordowy poziom komfortu. Dzięki swoim 1010 m, jest najszerszą kabiną z kategorii, ale także komfort akustyczny i termiczny zostały dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Ponadto system amortyzatorów hydropneuatycznych o niskiej częstotliwości pozwalają znacząco zmniejszyć drgania w kabinie i na stanowisku kierowcy.
 
Klimatyzacja:
System klimatyzacji jest całkowicie nowy i został opracowany zgodnie ze standardami samochodowymi, zmniejszając o połowę czas podgrzewania i chlodzenia tak, by zapewnić optymalną temperaturę w każdych warunkach. Kabina Merlo może osiągnąć optymalną temperaturę wewnętrzną również w skrajnych warunkach klimatycznych. Dysza ssawna jest umieszczona z boku kabiny z dala od potencjalnych źródeł pyłu i brudu tak, by zmaksymalizować trwałość filtrów. Wewnątrz znajduje się 8 dysz, z których trzy przeznaczone są do rozmrażania / nadmuchu szyby w celu zapewnienia optymalnego komfortu klimatycznego.
 
ROPS/FOPS:
Kabina Merlo posiada certyfikat FOPS - Poziom II - i ROPS. Zapewnia to wysoki poziom bezpieczeństwa dla operatora.
 
Presuryzacja - utrzymanie odpowiedniego ciśnienia:
Kabina Merlo nowej generacji posiada wbudowany system stałej presuryzacji zgodny z normą ISO 10263-3.

Widoczność:
Podnośniki Merlo są znane na całym świecie dzięki doskonałej widoczności w każdym kierunku zapewnianej przez dużą przeszkloną powierzchnię 4,3 m² i wyjątkowy design dachu.
 
Rewers przy kierownicy:
Dźwignia zmiany kierunku jazdy przy kierownicy: intuicyjna i „na wyciągnięcie ręki”, zwiększa bezpieczeństwo i zręczne wykonywanie manewrów, zachowując pełną kontrolę nad kierownicą.
 
Drzwi otwierane w zakresie 180°:
Wyjątkowe drzwi otwierane na 180°, aby ułatwić wejście do kabiny, oraz niezależna szyba górna: wymiana powietrza, widoczność na zewnątrz są zapewnione w bezkompromisowy sposób.

Silniki i skrzynie biegów

02.jpg
Projektanci Merlo zastosowali technologicznie zaawansowane silniki diesla, przekładnie hydrostatyczne oraz osie wyposażone w suche tarcze hamulcowe, które wpływają na ograniczenie poboru mocy. Aby zoptymalizować osiagi i zminimalizować straty energetyczne, obsługa silnika diese l /przekładni odbywa się elektronicznie.
 
Silnik Deutz 136 KM:
Model ten wyposażony jest w czterocylindrowy silnik Deutz Stage Tier IV o mocy 136 KM (100 kW). Silnik jest zgodny z normami w sprawie zapobiegania zanieczyszczeniom z DOC (Diesel Oxidation Catalyst), DPF (Filtr cząstek stałych) i SCR (Selective Catalysis Reduction).
 
Maksymalna prędkość: 40 km / h:
Jedyny z kategorii, który osiąga maksymalną prędkość równą 40 km/h.

Load sensing i Flow sharing:
Pompa Load Sensing i Flow Sharing pozwala na wykonywanie wielu jednoczesnych ruchów niezależnie od przenoszonego ładunku, ciśnienia roboczego, obrotów silnika lub wydajności pompy. Pozwala to na optymalizację czynności, zmniejszając czas pracy i udoskonalając wydajność systemu.
System przekładni zarządzany jest tak, by zapewnić szybkie ruszenie z miejsca, płynną jazdę i optymalizację czasu cyklu i zużycia elementów.

Mapowanie na wymiar:
Wyjątkowa technologia Eco Power Drive (EPD) kontroluje i automatycznie reguluje obroty silnika na podstawie warunków operacyjnych. W rezultacie, prędkość obrotowa silnika jest niezależna od pedału gazu. Ta technologia zmniejsza zużycie paliwa do 18 %. Eco Power Drive w wersji Plus z joystick samoprzyspieszający posiada następujące tryby działania: „Heavy Load” „Eco” i „Speed Control”, które umożliwiają dostosowanie osiągi do różnych potrzeb operacyjnych, ponadto zawiera funkcję zarządzania obrotami silnika bezpośrednio przez joystick. 

Osie

assali.jpg
Merlo opracowuje i produkuje w swojej fabryce własne mosty, które są odpowiednio zaprojektowane do każdego zastosowania, zwięszając osiągi i niezawodność każdego modelu.
 
Planetarne reduktory kół: 
Osie, stosowane w maszynach są wyposażone w planetarne reduktory kół, będące synonimem dużej niezawodności, ponadto ich wyjątkowa konstrukcja oferuje niższy środek ciężkości, aby zapewnić doskonałą trakcję. 
 
Trzy tryby skrętu:
Podnośniki teleskopowe Merlo oferują trzy tryby skrętu: tylko przednich kół, skręt obu osi i jazda tzw. krabem, po skosie.
Wyjątkowa konstrukcja własnych mostów produkowanych w fabryce Merlo zapewnia minimalny promień skrętu co ułatwia wykonywanie manewrów w ograniczonych przestrzeniach.
 
Napęd na cztery koła:
Koła napędowe z napędem na cztery koła załączonym na stałe są synonimem maksymalnej trakcji w każdych warunkach operacyjnych
 
Hamowanie:
Integralny wspomagany układ hamulcowy działa na czterech kołach w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa w każdych warunkach roboczych. Hamulec postojowy: aktywuje się automatycznie po wyłączeniu silnika lub ręcznie z kabiny.

Wysięgnik

Projektanci Merlo opracowali solidne i wytrzymałe teleskopowe ramię, standard będący obecnie punktem odniesienia. Wybrana stal jest stalą strukturalną spawaną wzdłuż neutralnej osi zgięcia, gwarantujący utrzymanie wysięgnika w linii prostej w każdych warunkach wysuwania.
 
Wysięgnik 6,6 m:
Wysięgnik wykonany jest z dwóch sekcji: maksymalna wysokość podnoszenia jest równa 6,6 metrów w celu zapewnienia niespotykanej wszechstronności.
Komponenty, łącznie z cylindrem wysuwającym wysięgnik, przewodami hydraulicznymi i kablami elektrycznymi, znajdują się wewnątrz ramienia teleskopu, to wyjątkowe rozwiązanie znacząco zwiększa trwałość komponentów i sprawia, że zewnętrzny obrys jest czysty i umożliwia szybkie wykonywanie prac konserwacyjnych.
 
ZM2:
Karetka narzędziowa typu ZM2 pozwala na zaczepienie wszystkich osprzętów Merlo. Hydrauliczne blokowanie osprzętu dokonywane jest z kabiny, natomiast połączenia hydrauliczne i elektryczne mocowane są za pomocą szybkozłączek.
 
Tac-Lock:
Wymiana osprzętu jest łatwa, dzięki systemowi Tac-lock do hydraulicznego blokowania osprzętów z kabiny operatora, dodatkowo zwiększając komfort pracy.
 
Wyjścia hydrauliczne i elektryczne:
W końcowej części wysięgnika dostępne są wyjścia hydrauliczne i elektryczne, które pozwalają na bezpośrednie aktywowanie z kabiny funkcji roboczych poszczególnych osprzętów.

Specyfikacja techniczna

 • Maximum Capacity (kg) 3500
 • Lifting Height (m) 6,6
 • Operating weight (kg) 6800
 • Standard Tires 400/70-24"
 • Width (mm) 2250
 • Height (mm) 2240
 • Lenght (mm) 4310
 • Boom side shift (mm) -
 • Frame levelling (%) -
 • Engine Deutz TD3.6
 • Displacement/Cylinders 3600 / 4
 • Engine Power (kW/HP) 100/136
 • Emission standard Stage V, SCR + DPF + DOC
 • EPD PLus
 • Max Speed (km/h) 40
 • Hydraulic pump LS + FS
 • Flow / pressure (l/min - bar) 125 - 210
 • ROPS - FOPS Cab
 • Cab Suspension NO
 • Number of speed 2

Dostępny osprzęt