P50.18HM

Zawsze pierwszy w klasie
Modele P50.18HM są częścią gamy Wysoka Udźwigu zostały specjalnie zaprojektowane do przenoszenia ciężkich ładunków, gdzie unikatowe osiągi w zakresie udźwigu i mocy silnika mają duże znaczenie. 

To co wyróżnia tę serię to zachowanie niewielkich wymiarów, przy doskonałej zwrotności i wszechstronności użytkowania.
 
Nowa koncepcja konstrukcyjna pozwala na dostosowanie modelu do potrzeb operacyjnych.

Mocne strony

Wydajność

Wszystko na wyciągnięcie ręki
 
Wyjątkowa precyzja:
Gwarancja maksymalnej precyzji przemieszczania, dzięki przekładni hydrostatycznej, która zapewnia sterowanie milimetrowe ruchów maszyny i precyzyjne operowanie ładunkiem.
 
Kompaktowe i lekkie:
Podnośniki teleskopowe Merlo są kompaktowe i lekkie w celu zmniejszenia przestrzeni roboczej i oddziaływania na podłoże. Te właściwości gwarantują bezpieczeństwo, zwrotność, produktywność i mniejsze zużycia.
 
Widoczność:
Podnośniki teleskopowe Merlo są zaprojektowane w celu zaoferowania najlepszej na runku widoczności, zapewniając w ten sposób szybsze i bezpieczniejsze wykonywanie prac.
 
MCVTronic:
Inteligentna przekładnia bezstopniowa MCVTronic łączy doświadczenie Merlo, zdobyte w zakresie przekładni hydrostatycznych z nowymi rozwiązaniami technicznymi, które pozwalają na osiągnięcie takich samych możliwości i osiągów co tradycyjna skrzynia CVT.
 
Poziomowanie ramy:
W tym modelu seryjnie dostępny jest system wyrównywania poziomu ramą, który pozwala operatorowi na korekcję nachyleń terenu o 8%. Pozwala to na prostopadłe wysunięcie wysięgnika teleskopowego, aby móc w pełni bezpiecznie pracować.

Przesuw boczny wysięgnika:
Ten model wyposażony jest w wyjątkowy przesuw boczny wysięgnika, system wbudowany w teleskopowe ramię, który umożliwia operowanie ładunkiem bez dodatkowych manewrów, oszczędzając czas, unikając stresu i udoskonalając produktywność maszyny. System pozwala na przesuw boczny wysięgnika do 880 mm.

Komfort

Najlepsze miejsce pracy
 
Cicha i wygodna:
Nowa kabina o dużych wymiarach zamontowana (1.010 mm) jest na tzw. Silent-blocku, który znacząco zmniejszają drgania, zapewniając operatorowi maksymalny komfort i maksymalną widoczność
 
Szybka zmiana osprzętu:
System Tac-lock do hydraulicznego blokowania osprzętu dodatkowo zwiększa komfort pracy.
 
Klimatyzacja:
Powietrze wewnątrz kabiny rozprowadzane jest równomiernie i w optymalny sposób dociera do wszystkich stref w celu zapewnienia najlepszego w swojej klasie komfortu.

Bezpieczeństwo

Nie tylko odczucia
 
Rekordowe bezpieczeństwo:
Wbudowany system bezpieczeństwa Merlo w czasie rzeczywistym kontroluje parametry operacyjne, pozwalając operatorowi na spokojną pracę.
 
Certyfikowane kabiny / Certyfikowana osłona:
Kabina Merlo posiada certyfikat FOPS – Stopień II - i ROPS, gwarantując operatorowi najwyższy poziom bezpieczeństwa.
 
Wszystko pod kontrolą:
Ten model wyposażony jest w wyjątkowy system bezpieczeństwa ASCS (Adaptive Stability Control System) nowej generacji. ASCS w czasie rzeczywistym kontroluje parametry bezpieczeństwa podnośnika teleskopowego i pozwala operatorowi na całkowicie bezpieczną pracę, maksymalnie wykorzystując potencjał podnośnika teleskopowego i stosowanego osprzętu.

Efektywność

Prostszy i inteligentniejszy

Proste i precyzyjne czynności:
Cała gama wyposażona jest w przekładnię hydrostatyczną, która sprawia, że praca staje się prostsza i bardziej precyzyjna. Ponadto suche tarcze hamulcowe umożliwiają ograniczenie poboru energii, zmniejszając zużycie maszyny.
 
Mniejsze zużycia:
Wyjątkowa technologia Eco Power Drive (EPD) kontroluje i automatycznie reguluje obroty silnika na podstawie warunków operacyjnych. W rezultacie, prędkość obrotowa silnika jest niezależna od pedału gazu. Ta technologia zmniejsza zużycie paliwa do 18%.
01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg

Najszersza kabina w kategorii

Cabina.jpg
Kabina jest zaprojektowana tak, by zapewnić naszym klientom rekordowy poziom komfortu. Dzięki swoim 1010 m, jest najszerszą kabiną z kategorii, ale także komfort akustyczny i termiczny zostały dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Ponadto system amortyzatorów hydropneuatycznych o niskiej częstotliwości pozwalają znacząco zmniejszyć drgania w kabinie i na stanowisku kierowcy.
 
Klimatyzacja:
System klimatyzacji jest całkowicie nowy i został opracowany zgodnie ze standardami samochodowymi, zmniejszając o połowę czas podgrzewania i chlodzenia tak, by zapewnić optymalną temperaturę w każdych warunkach. Kabina Merlo może osiągnąć optymalną temperaturę wewnętrzną również w skrajnych warunkach klimatycznych. Dysza ssawna jest umieszczona z boku kabiny z dala od potencjalnych źródeł pyłu i brudu tak, by zmaksymalizować trwałość filtrów. Wewnątrz znajduje się 8 dysz, z których trzy przeznaczone są do rozmrażania / nadmuchu szyby w celu zapewnienia optymalnego komfortu klimatycznego.
Ten model jest dostępny również w wersji obniżonej kabiny tzn. „Low Profile”, z wysokością zmniejszoną do 2020 mm. Ta wersja zachowuje niezmiennie wyjątkowy komfort kabiny Merlo, ponieważ wewnętrzna wysokość pozostaje taka sama, zmienia się wyłącznie jej punkt mocowania na ramie.

ROPS/FOPS:
Kabina Merlo posiada certyfikat FOPS - Poziom II - i ROPS. Zapewnia to wysoki poziom bezpieczeństwa dla operatora.
 
Presuryzacja:
Utrzymanie odpowiedniego ciśnienia
Kabina Merlo nowej generacji posiada wbudowany system stałej presuryzacji zgodny z normą ISO 10263-3.

Widoczność:
Podnośniki Merlo są znane na całym świecie dzięki doskonałej widoczności w każdym kierunku zapewnianej przez dużą przeszkloną powierzchnię 4,3 m² i wyjątkowy design dachu.
 
Rewers przy kierownicy:
Dźwignia zmiany kierunku jazdy przy kierownicy: intuicyjna i „na wyciągnięcie ręki”, zwiększa bezpieczeństwo i zręczne wykonywanie manewrów, zachowując pełną kontrolę nad kierownicą.
 
Drzwi otwierane w zakresie 180°:
Wyjątkowe drzwi otwierane na 180°, aby ułatwić wejście do kabiny, oraz niezależna szyba górna: wymiana powietrza, widoczność na zewnątrz są zapewnione w bezkompromisowy sposób.

Silniki i skrzynie biegów

02.jpg
Projektanci Merlo zastosowali technologicznie zaawansowane silniki diesla, przekładnie hydrostatyczne oraz osie wyposażone w suche tarcze hamulcowe, które wpływają na ograniczenie poboru mocy. Aby zoptymalizować osiagi i zminimalizować straty energetyczne, obsługa silnika diese l /przekładni odbywa się elektronicznie.
 
Silnik FTP 170 KM:
Model ten wyposażony jest w czterocylindrowy silnik FPT Stage V o mocy 170 KM (125 kW). 
Silnik jest zgodny z normami w sprawie zapobiegania zanieczyszczeniom z DOC 
(Diesel Oxidation Catalyst), DPF (Filtr cząstek stałych) i SCR (Selective Catalysis Reduction).
 
Maksymalna prędkość: 40 km / h:
Jedyny z kategorii, który osiąga maksymalną prędkość równą 40 km/h.

Load sensing i Flow sharing:
Pompa Load Sensing i Flow Sharing pozwala na wykonywanie wielu jednoczesnych ruchów niezależnie od przenoszonego ładunku, ciśnienia roboczego, obrotów silnika lub wydajności pompy. Pozwala to na optymalizację czynności, zmniejszając czas pracy i udoskonalając wydajność systemu.
System przekładni zarządzany jest tak, by zapewnić szybkie ruszenie z miejsca, płynną jazdę i optymalizację czasu cyklu i zużycia elementów.

Osie

assali.jpg
Merlo opracowuje i produkuje w swojej fabryce własne mosty, które są odpowiednio zaprojektowane do każdego zastosowania, zwięszając osiągi i niezawodność każdego modelu.
 
Planetarne reduktory kół: 
Osie, stosowane w maszynach są wyposażone w planetarne reduktory kół, będące synonimem dużej niezawodności, ponadto ich wyjątkowa konstrukcja oferuje niższy środek ciężkości, aby zapewnić doskonałą trakcję. 
 
Trzy tryby skrętu:
Podnośniki teleskopowe Merlo oferują trzy tryby skrętu: tylko przednich kół, skręt obu osi i jazda tzw. krabem, po skosie.
Wyjątkowa konstrukcja własnych mostów produkowanych w fabryce Merlo zapewnia minimalny promień skrętu co ułatwia wykonywanie manewrów w ograniczonych przestrzeniach.
 
Napęd na cztery koła:
Koła napędowe z napędem na cztery koła załączonym na stałe są synonimem maksymalnej trakcji w każdych warunkach operacyjnych
 
Hamowanie:
Integralny wspomagany układ hamulcowy działa na czterech kołach w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa w każdych warunkach roboczych. Hamulec postojowy: aktywuje się automatycznie po wyłączeniu silnika lub ręcznie z kabiny.

Wysięgnik

Braccio_Telescopico.jpg
Projektanci Merlo opracowali solidne i wytrzymałe teleskopowe ramię, standard będący obecnie punktem odniesienia. Wybrana stal jest stalą strukturalną spawaną wzdłuż neutralnej osi zgięcia, gwarantujący utrzymanie wysięgnika w linii prostej w każdych warunkach wysuwania.
 
Wysięgnik 17,9 m:
Wysięgnik wykonany jest z czterech sekcji: maksymalna wysokość podnoszenia jest równa 17,9 metrów w celu zapewnienia niespotykanej wszechstronności.
Komponenty, łącznie z cylindrem wysuwającym wysięgnik, przewodami hydraulicznymi i kablami elektrycznymi, znajdują się wewnątrz ramienia teleskopu, to wyjątkowe rozwiązanie znacząco zwiększa trwałość komponentów i sprawia, że zewnętrzny obrys jest czysty i umożliwia szybkie wykonywanie prac konserwacyjnych.
 
Tac Lock:
Wymiana osprzętu jest łatwa, dzięki systemowi Tac-lock do hydraulicznego blokowania osprzętów z kabiny operatora, dodatkowo zwiększając komfort pracy.
 
Wyjścia hydrauliczne i elektryczne:
W końcowej części wysięgnika dostępne są wyjścia hydrauliczne i elektryczne, które pozwalają na bezpośrednie aktywowanie z kabiny funkcji roboczych poszczególnych osprzętów.

Specyfikacja techniczna

 • Maximum Capacity (kg) 5000
 • Lifting Height (m) 17,9
 • Operating weight (kg) 15700
 • Standard Tires 17.5-25"
 • Width (mm) 2520
 • Height (mm) 2850
 • Lenght (mm) 6180
 • Boom side shift (mm) +/- 440
 • Frame levelling (%) +/- 8
 • Engine FPT NEF45
 • Displacement/Cylinders 4500 / 4
 • Engine Power (kW/HP) 125 / 170
 • Emission standard Stage V, SCR + DOC+ DPF
 • EPD YES
 • Max Speed (km/h) 40
 • Hydraulic pump LS + FS
 • Flow / pressure (l/min - bar) 119 - 210
 • ROPS - FOPS Cab
 • Cab Suspension -
 • PTO -
 • Number of speed CVTronic

Dostępny osprzęt