MF44.7 CS-170-CVTRONIC

Wydajność
Wszystko na wyciągnięcie ręki
 
Wyjątkowa precyzja:
Gwarancja maksymalnej precyzji przemieszczania, dzięki przekładni hydrostatycznej, która zapewnia sterowanie milimetrowe ruchów maszyny i precyzyjne operowanie ładunkiem.

Kompaktowe i lekkie:
Podnośniki teleskopowe Merlo są kompaktowe i lekkie w celu zmniejszenia przestrzeni roboczej i oddziaływania na podłoże. Te właściwości gwarantują bezpieczeństwo, zwrotność, produktywność i mniejsze zużycia.
 
Widoczność:
Podnośniki teleskopowe Merlo są zaprojektowane w celu zaoferowania najlepszej na runku widoczności, zapewniając w ten sposób szybsze i bezpieczniejsze wykonywanie prac.

MCVTronic:
Inteligentna przekładnia bezstopniowa MCVTronic łączy doświadczenie Merlo, zdobyte w zakresie przekładni hydrostatycznych z nowymi rozwiązaniami technicznymi, które pozwalają na osiągnięcie takich samych możliwości i osiągów co tradycyjna skrzynia CVT.
 
Poziomowanie ramy:
W tym modelu seryjnie dostępny jest system wyrównywania poziomu ramą, który pozwala operatorowi na korekcję nachyleń terenu o 8%. Pozwala to na prostopadłe wysunięcie wysięgnika teleskopowego, aby móc w pełni bezpiecznie pracować.
 
Wał odbioru mocy (PTO):
Modele Ciągnik Teleskopowy seryjnie wyposażone są w mechaniczny wał odbioru mocy, który w połączeniu z zaczepem 3-punktowym TUZ, pozwala na współpracę doczepianego i holowanego osprzętu.
 
Zaczep 3-punktowy tuz: kat. III
Ten model seryjnie wyposażony jest w tylny zaczep 3-punktowy TUZ kategorii III, o udźwigu 7000 kg.

Mocne strony

Komfort

Najlepsze miejsce pracy
 
Cicha i wygodna:
Nowa kabina o dużych wymiarach zamontowana (1.010 mm) jest na tzw. Silentblocku, który znacząco zmniejszają drgania, zapewniając operatorowi maksymalny komfort i maksymalną widoczność. 
 
Szybka zmiana osprzętu:
System Tac-lock do hydraulicznego blokowania osprzętu dodatkowo zwiększa komfort pracy.
 
Zabezpieczenie przemieszczanego ładunku:
Jako wyposażenie opcjonalne dostępna jest niezależna amortyzacja wysięgnika teleskopowego tzw. (BSS). Opcja ta chroni ładunek podczas transportu i zapewnia wysoki komfort jazdy na nierównym terenie.
 
Klimatyzacja:
Powietrze wewnątrz kabiny rozprowadzane jest równomiernie i w optymalny sposób dociera do wszystkich stref w celu zapewnienia najlepszego w swojej klasie komfortu.
 
Wyjątkowy komfort / Wygodniejsza kabina:
Ten model wyposażony jest w wyjątkową podwieszaną kabinę (CS), opatentowaną przez Merlo z aktywnym zawieszeniem hydropneumatycznym z możliwością dezaktywacji (wyłączenia) bezpośrednio przez operatora. Rozwiązanie to pozwala na znaczne zmniejszenie drgań wewnątrz kabiny i ułatwia absorpcję oddziaływań i drgań przekazywanych podczas transportu i pracy również na wyboistym terenie.

Bezpieczeństwo

Nie tylko odczucia
 
Rekordowe bezpieczeństwo:
Wbudowany system bezpieczeństwa Merlo w czasie rzeczywistym kontroluje parametry operacyjne, pozwalając operatorowi na spokojną pracę.
 
Certyfikowane kabiny / Certyfikowana osłona:
Kabina Merlo posiada certyfikat FOPS – Stopień II - i ROPS, gwarantując operatorowi najwyższy poziom bezpieczeństwa.
 
Wszystko pod kontrolą:
Ten model wyposażony jest w wyjątkowy system bezpieczeństwa ASCS (Adaptive Stability Control System) nowej generacji. ASCS w czasie rzeczywistym kontroluje parametry bezpieczeństwa podnośnika teleskopowego i pozwala operatorowi na całkowicie bezpieczną pracę, maksymalnie wykorzystując potencjał podnośnika teleskopowego i stosowanego osprzętu.
prestazioni.jpg

Efektywność

Prostszy i inteligentniejszy:

Proste i precyzyjne czynności:
Cała gama wyposażona jest w przekładnię hydrostatyczną, które sprawia, że praca staje się prostsza i bardziej precyzyjna. Ponadto suche tarcze hamulcowe umożliwiają ograniczenie poboru energii, zmniejszając zużycie maszyny.
 
Mniejsze zużycia:
Wyjątkowa technologia Eco Power Drive (EPD) kontroluje i automatycznie reguluje obroty silnika na podstawie warunków operacyjnych. W rezultacie, prędkość obrotowa silnika jest niezależna od pedału gazu. Ta technologia zmniejsza zużycie paliwa do 18%.

Najszersza kabina w kategorii

Cabina.jpg
Kabina jest zaprojektowana tak, by zapewnić naszym klientom rekordowy poziom komfortu. Dzięki swoim 1010 m, jest najszerszą kabiną z kategorii, ale także komfort akustyczny i termiczny zostały dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Ponadto system amortyzatorów hydropneuatycznych o niskiej częstotliwości pozwalają znacząco zmniejszyć drgania w kabinie i na stanowisku kierowcy.
 
Klimatyzacja:
System klimatyzacji jest całkowicie nowy i został opracowany zgodnie ze standardami samochodowymi, zmniejszając o połowę czas podgrzewania i chlodzenia tak, by zapewnić optymalną temperaturę w każdych warunkach. Kabina Merlo może osiągnąć optymalną temperaturę wewnętrzną również w skrajnych warunkach klimatycznych. Dysza ssawna jest umieszczona z boku kabiny z dala od potencjalnych źródeł pyłu i brudu tak, by zmaksymalizować trwałość filtrów. Wewnątrz znajduje się 8 dysz, z których trzy przeznaczone są do rozmrażania / nadmuchu szyby w celu zapewnienia optymalnego komfortu klimatycznego.
 
ROPS/FOPS:
Kabina Merlo posiada certyfikat FOPS - Poziom II - i ROPS. Zapewnia to wysoki poziom bezpieczeństwa dla operatora.
 
Presuryzacja - utrzymanie odpowiedniego ciśnienia:
Kabina Merlo nowej generacji posiada wbudowany system stałej presuryzacji zgodny z normą ISO 10263-3.

Widoczność:
Podnośniki Merlo są znane na całym świecie dzięki doskonałej widoczności w każdym kierunku zapewnianej przez dużą przeszkloną powierzchnię 4,3 m² i wyjątkowy design dachu.
 
Rewers przy kierownicy:
Dźwignia zmiany kierunku jazdy przy kierownicy: intuicyjna i „na wyciągnięcie ręki”, zwiększa bezpieczeństwo i zręczne wykonywanie manewrów, zachowując pełną kontrolę nad kierownicą.
 
Drzwi otwierane w zakresie 180°:
Wyjątkowe drzwi otwierane na 180°, aby ułatwić wejście do kabiny, oraz niezależna szyba górna: wymiana powietrza, widoczność na zewnątrz są zapewnione w bezkompromisowy sposób.

Silniki i skrzynie biegów

02.jpg
Projektanci Merlo zastosowali technologicznie zaawansowane silniki diesla, przekładnie hydrostatyczne oraz osie wyposażone w suche tarcze hamulcowe, które wpływają na ograniczenie poboru mocy. Aby zoptymalizować osiagi i zminimalizować straty energetyczne, obsługa silnika diese l /przekładni odbywa się elektronicznie.
 
Silnik FPT 170 KM:
Model ten wyposażony jest w czterocylindrowy silnik FPT Stage IV o mocy 170 KM (125 kW). Silnik jest zgodny z normami w sprawie zapobiegania zanieczyszczeniom z DOC (Diesel Oxidation Catalyst) i SCR (Selective Catalysis Reduction).
 
Maksymalna prędkość: 40 km / h:
Jedyny z kategorii, który osiąga maksymalną prędkość równą 40 km/h.

Load sensing i Flow sharing:
Pompa Load Sensing i Flow Sharing pozwala na wykonywanie wielu jednoczesnych ruchów niezależnie od przenoszonego ładunku, ciśnienia roboczego, obrotów silnika lub wydajności pompy. Pozwala to na optymalizację czynności, zmniejszając czas pracy i udoskonalając wydajność systemu.
System przekładni zarządzany jest tak, by zapewnić szybkie ruszenie z miejsca, płynną jazdę i optymalizację czasu cyklu i zużycia elementów.

Mapowanie na wymiar:
Wyjątkowa technologia Eco Power Drive (EPD) kontroluje i automatycznie reguluje obroty silnika na podstawie warunków operacyjnych. W rezultacie, prędkość obrotowa silnika jest niezależna od pedału gazu. Ta technologia zmniejsza zużycie paliwa do 18 %. Eco Power Drive w wersji Plus z joystick samoprzyspieszający posiada następujące tryby działania: „Heavy Load” „Eco” i „Speed Control”, które umożliwiają dostosowanie osiągi do różnych potrzeb operacyjnych, ponadto zawiera funkcję zarządzania obrotami silnika bezpośrednio przez joystick. 

Osie

assali.jpg
Merlo opracowuje i produkuje w swojej fabryce własne mosty, które są odpowiednio zaprojektowane do każdego zastosowania, zwięszając osiągi i niezawodność każdego modelu.
 
Planetarne reduktory kół: 
Osie, stosowane w maszynach są wyposażone w planetarne reduktory kół, będące synonimem dużej niezawodności, ponadto ich wyjątkowa konstrukcja oferuje niższy środek ciężkości, aby zapewnić doskonałą trakcję. 
 
Trzy tryby skrętu:
Podnośniki teleskopowe Merlo oferują trzy tryby skrętu: tylko przednich kół, skręt obu osi i jazda tzw. krabem, po skosie. Wyjątkowa konstrukcja własnych mostów produkowanych w fabryce Merlo zapewnia minimalny promień skrętu co ułatwia wykonywanie manewrów w ograniczonych przestrzeniach.
 
Napęd na cztery koła:
Koła napędowe z napędem na cztery koła załączonym na stałe są synonimem maksymalnej trakcji w każdych warunkach operacyjnych
 
Hamowanie:
Integralny wspomagany układ hamulcowy działa na czterech kołach w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa w każdych warunkach roboczych. Hamulec postojowy: aktywuje się automatycznie po wyłączeniu silnika lub ręcznie z kabiny.

Wysięgnik

TELESCOPIC BOOM.jpg
Projektanci Merlo opracowali solidne i wytrzymałe teleskopowe ramię, standard będący obecnie punktem odniesienia. Wybrana stal jest stalą strukturalną spawaną wzdłuż neutralnej osi zgięcia, gwarantujący utrzymanie wysięgnika w linii prostej w każdych warunkach wysuwania.
 
Wysięgnik 6,8 m:
Wysięgnik wykonany jest z dwóch sekcji: maksymalna wysokość podnoszenia jest równa 6,8 metrów w celu zapewnienia niespotykanej wszechstronności.
Komponenty, łącznie z cylindrem wysuwającym wysięgnik, przewodami hydraulicznymi i kablami elektrycznymi, znajdują się wewnątrz ramienia teleskopu, to wyjątkowe rozwiązanie znacząco zwiększa trwałość komponentów i sprawia, że zewnętrzny obrys jest czysty i umożliwia szybkie wykonywanie prac konserwacyjnych.
 
ZM2:
Karetka narzędziowa typu ZM2 pozwala na zaczepienie wszystkich osprzętów Merlo. Hydrauliczne blokowanie osprzętu dokonywane jest z kabiny, natomiast połączenia hydrauliczne i elektryczne mocowane są za pomocą szybkozłączek.
 
Tac Lock:
Wymiana osprzętu jest łatwa, dzięki systemowi Tac-lock do hydraulicznego blokowania osprzętów z kabiny operatora, dodatkowo zwiększając komfort pracy.
 
Wyjścia hydrauliczne i elektryczne:
W końcowej części wysięgnika dostępne są wyjścia hydrauliczne i elektryczne, które pozwalają na bezpośrednie aktywowanie z kabiny funkcji roboczych poszczególnych osprzętów.

Specyfikacja techniczna

 • Maximum Capacity (kg) 4400
 • Lifting Height (m) 6,8
 • Operating weight (kg) 9800
 • Standard Tires 500/70-24
 • Width (mm) 2400
 • Height (mm) 2590
 • Lenght (mm) 5370
 • Frame levelling (%) +/- 8
 • Engine FPT NEF45
 • Displacement/Cylinders 4500 / 4
 • Engine Power (kW/HP) 125/170
 • Emission standard Stage V, SCR+DOC+DPF
 • EPD Plus
 • Max Speed (km/h) 40
 • Hydraulic pump LS + FS
 • Flow / pressure (l/min - bar) 150 - 210
 • ROPS - FOPS Cab
 • Cab Suspension YES
 • PTO YES
 • Number of speed CVTronic
 • 3-Point linkage YES

Dostępny osprzęt