1911.jpg

1911

1911 – Pierwszy krok: warsztat w centrum Cuneo

Giuseppe Amilcare Merlo otwiera warsztat do obróbki żelaza. W małym laboratorium o powierzchni 250 m², w którym znajduje się palenisko kowalskie, kowadło, dwie wyrzynarki kolumnowe i inne narzędzia do obróbki żelaza, Giuseppe Merlo zaczyna dywersyfikować swoją produkcję i specjalizować się w precyzyjnej konstrukcji i realizacji części zamiennych do maszyn pochodzących z zagranicy.
1948.jpg

1948

1948 - Dzieci zaczynają pracę w firmie

Podczas gdy produkty Merlo coraz bardziej zaspokajają potrzeby klientów, młodziutkie dzieci Giuseppego pomału zaczynają pracę w firmie. Po szkole, Natalina zaczyna pomagać ojcu i zajmuje się płacami i częścią administracyjną, natomiast Amilcare, po wielu latach odbywania praktyk, również po szkole, coraz częściej bierze udział w strategicznych decyzjach firmy.
1953.jpg

1953

1953 – Z miasta na peryferie
 
Szybki rozwój firmy doprowadza do tego, że warsztat zaczyna być zbyt mały. Tym sposobem rodzina Merlo otwiera nowy zadaszony obszar produkcyjny o powierzchni 2000 m² na peryferiach miasta Cuneo, kilka kilometrów od siedziby głównej. Kowadło i palenisko kowalskie ustępują miejsca bardziej innowacyjnym maszynom, takim jak tokarki, giętarki i kalandry.
about-history.jpg

1964

1964 - Powstaje spółka Merlo

Odwaga, wytrwałość i dynamika przedsiębiorstwa, które od samego początku wyróżniały rzemieślniczą działalność firmy Merlo stały się dziełem Nataliny i Amilcarego Merlo, którzy w 1964 roku założyli spółkę „A. Merlo e C. snc di Amilcare e Natalina Merlo”.
W tym samym czasie zostaje rozpoczęta budowa nowego zakładu o powierzchni 40 000 m² w S. Defendente di Cervasca niedaleko Cuneo: jest to początek entuzjastycznego okresu wielkiego rozwoju produkcyjnego i handlowego.
1966.jpg

1966

1966 - DM i DBM, dwie pierwsze wywrotki i pierwsze betoniarki terenowe

W nowoczesnej siedzibie w Cervasca rozpoczyna się produkcja wywrotek i betoniarek samozaładowczych dla rynku konstrukcyjnego. Już pierwsze wyniki sprzedażowe potwierdzają słuszność wyborów projektowych i konstrukcyjnych:
połączenie innowacji i technologii pozwala na zaoferowanie nowoczesnych produktów.
Zastosowanie na obu modelach innowacyjnego obrotowego siodła, będącego koncepcją Merlo, daje początek długim badaniom i rozwojowi technologicznemu, który trwa do dziś.
1981.jpg

1981

1981 - SM30, pierwszy podnośnik teleskopowy

Rok 1981 stanowi przełom w historii: przedstawiony zostaje pierwszy podnośnik teleskopowy, model SM30. To innowacyjna maszyna, wykonana zgodnie z wyjątkowym projektem Merlo, która zapewnia zarówno osiągi wózka widłowego, jak i wszechstronność hydraulicznego dźwigu z teleskopowym ramieniem.
Już w pierwszym modelu obecne są rozwinięte rozwiązania techniczne i urządzenia, nagrodzone wielkim sukcesem sprzedażowym (zaokrąglona kabina z zakrzywionymi szybami, przesuw boczny teleskopowego ramienia dźwigu, podwójne zawiasy mocowania wysięgnika, przekładnia hydrostatyczna ze stałym napędem na cztery koła).
1987.jpg

1987

1987 - Panoramic XS światowa rewolucja

Rok 1987 jest kluczowym rokiem w rozwoju przedsiębiorstwa: zaprezentowany zostaje pierwszy podnośnik teleskopowy na świecie z silnikiem bocznym i wysięgnikiem zamocowanym na zawiasie dolnym w tylnej części ramy. Panoramic XS jest jedyną maszyną oferującą pełną widoczność dookoła pojazdu tak, by móc w pełni bezpiecznie pracować.
Sukces przyszedł od razu, z ciągle rosnącą sprzedażą, na tyle, by pozwolić firmie na dodatkowe zwiększenie i tak już dużych inwestycji w badania i rozwój, coraz bardziej wyróżniając się na tle konkurencji.
1991.jpg

1991

1991 - ROTO 25.11 XS, pierwszy podnośnik teleskopowy z obrotową wieżyczką

Kolejne potwierdzenie dynamiczności i chęci innowacji Merlo osiągane jest poprzez przedstawienie nowej rodziny podnośników z obrotową wieżyczką, ROTO, pierwszych na świecie oferujących użytkownikom możliwość dotarcia do każdego punktu w promieniu 360° bez konieczności ponownego pozycjonowana maszyny.
1996.jpg

1996

1996 - Turbofarmer, pierwsze specjalistyczne podnośniki do zastosowania w rolnictwie

Przedstawienie Turbofarmer, specjalnej gamy do zastosowania w rolnictwie, charakteryzującej się aż 7 modelami, z których każdy posiada homologację europejską na ciągnik rolniczy, potwierdza zdolność firmy Merlo do wyprzedzania potrzeb rynkowych.
2000.jpg

2000

2000 - Powstaje Multifarmer: podnośnik teleskopowy łączy się z ciągnikiem rolniczym

Dzięki powstaniu Multifarmer, owocu ciągłych badań technologicznych, ponownie potwierdzona zostaje przewaga Merlo w innowacji i badaniach.
Multifarmer to rewolucyjna maszyna, która podnosi i przenosi ładunki, uruchamia wyposażenie, obrabia grunty, holuje naczepy oraz osprzęt i wykonuje także czynności typowe dla ciągników rolniczych: to wszechstronny system pracy jedyny w swoim rodzaju.
2002.jpg

2002

2002 - CINGO, uniwersalne przenośniki gąsienicowe

Firma Merlo wchodzi na nowy i obiecujący rynek, rynek transportu materiałów na niewielkich odległościach, prezentując pełną gamę maszyn i osprzętu do najróżniejszych transportów.
Zastosowanie wyjątkowych urządzeń od razu podkreśla wszechstronność tych kompaktowych przenośników, które przyciągają uwagę użytkowników z powodu ich olbrzymiego potencjału operacyjnego.
2005_2.jpg

2005

2005 - Powstaje Centrum Badawczo-Szkoleniowe Merlo (CFRM)

CFRM, stworzone na powierzchni równej 50 000 m², z czego ponad 2000 m² zadaszonych, jest pierwszym we Włoszech centrum do szkolenia i kształcenia kierowców maszyn i osprzętu do podnoszenia osób, materiałów, maszyn roboczych i maszyn rolniczych.
2010_epd.jpg

2010

2010 - Wprowadzenie innowacyjnego systemu przekładni EPD (Eco Power Drive, ekologiczny napęd mechaniczny) 

Aby zaspokoić nowe wymogi niskich kosztów użytkowania i spełniać coraz surowsze normy w sprawie przeciwdziałania zanieczyszczeniom, firma Merlo prowadzi badania mające na celu optymalizację przekładni hydrostatycznej, odrzucając tradycyjny system zarządzania (nazywany automotive) i wdrażając nową koncepcję zarządzania przekładnią, które odbywa się przez system hydrostatyczny. Nowy system oferuje znaczną poprawę globalnych osiągów maszyny, nie wpływając na osiągi, możliwość kontroli i łatwe użytkowanie. Cel został osiągnięty dzięki innowacyjnemu systemowi zarządzania, który kontroluje całą maszynę, łącznie z silnikiem diesel.
2011_cdc.jpg

2011

2011 - Merlo CDC (Dynamiczna Kontrola Obciążenia), prawdziwa rewolucja koncepcji bezpieczeństwa na przednich podnośnikach teleskopowych. 

Dzięki nowemu zaawansowanemu systemowi Merlo CDC (Dynamiczna Kontrola Obciążenia) firma Merlo robi kolejny krok naprzód w dziedzinie bezpieczeństwa. Technicy Merlo potrafili stworzyć automatyczny system zarządzania parametrami stabilności maszyny, co pozwala na uzyskanie przez podnośniki teleskopowe najlepszych osiągów. System Merlo CDC został stworzony także, aby w pełni wykorzystać - dążąc do doskonałości - to co zostało opisane w najnowszej normie EN 15000 na temat wzdłużnej stabilności podnośników teleskopowych.
2014_b.jpg

2014

2014 - Merlo Spa wpisana do rejestru historycznych przedsiębiorstw

Po dokładnej analizie dokumentów i aktów rejestracji, stowarzyszenie Centro per la cultura d’impresa delle aziende i Unioncamere potwierdzają początek działalności gospodarczej rodziny Merlo w 1911 roku. Tym sposobem firma Merlo dołącza do wąskiego grona „stuletnich” firm, które zapisały się na kartach historii Włoch i prowincji Cuneo. Oficjalna ceremonia wręczenia nagród odbywa się 5 października 2014 roku w honorowym salonie placówki izby handlowej w Cuneo.
2019.jpg

2018

2018 – Przedstawiona nowa gama dla branży budowlanej

Na targach Intermat 2018 w Paryżu, firma Merlo przedstawia nową, całkowicie odnowioną, gamę podnośników teleskopowych przeznaczoną dla branży budowlanej. Na targach obecnych jest aż 15 nowych modeli. W ten sposób zaczyna się produkcja nowych modeli, które stosują wyjątkowe rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne.
2019_def.jpg

2019

2019 - Pięcioletnie inwestycje przemysłowe
 
Kontynuując ewolucję przemysłową, w 2019 r. Merlo rozpoczyna ambitny projekt pod względem inwestycji strukturalnych, który następnie zmienia koncepcję produkcji, opracowując nowe asortymenty produktów, które są coraz bardziej zgodne z wymaganiami rynku. Zastosowanie zautomatyzowanych i inteligentnych systemów ma istotny wpływ na procesy biznesowe i produkcyjne.
Wstecz
Dalej