Merlo otrzymuje prestiżową nagrodę Inel d'Or

03 settembre 2012

Grupa Merlo otrzymała w Rennes we Francji, prestiżową nagrodę Inel d’Or, przyznawaną przez jury techniczne, które nagradza najlepsze rozwiązania innowacyjne w dziedzinie rolnictwa. Jury uhonorowało innowacyjność nowych systemów Merlo CDC (Dynamiczna Kontrola Obciążenia).

Jest to ważne wyróżnienie, które podkreśla jeszcze raz olbrzymi postęp osiągnięty przez Grupę Merlo w dziedzinie bezpieczeństwa i wydajności. Wymóg pracy w bezpiecznych warunkach oraz żądanie coraz większej wydajności od maszyn często postrzegane są jako trudne do pogodzenia, a bezpieczeństwo nieraz widziane jest jako przeszkoda dla wydajności. Natomiast system CDC jest w stanie pogodzić te dwa aspekty.

Bezpieczeństwo w miejscu pracy stało się jednym z najważniejszych tematów ostatnich lat. Od 2010 roku obowiązuje europejska norma EN 15000, regulująca parametry bezpieczeństwa, jakie powinny posiadać podnośniki teleskopowe. Norma reguluje w szczególności prędkość poruszania wysięgnika, ograniczając ją w pewnych sytuacjach. Ta norma z jednej strony gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa, z drugiej jednak ogranicza wydajność obecnych ładowarek teleskopowych w stosunku do tych sprzed ustanowienia normy.

Grupa Merlo zainwestowała w poszukiwania rozwiązania, które mogłoby pogodzić limity nałożone przez normę z osiągami, które były uzyskiwane poprzednio. Nowy system Merlo CDC jest rezultatem tych badań i nie tylko osiągnął założony cel, ale wręcz przekroczył oczekiwania, zwiększając poziom bezpieczeństwa, ustanowiony przez normę, uzyskując jednocześnie wymaganą wydajność.

System zarządza wszystkimi parametrami bezpieczeństwa, wyświetlając je na monitorze umieszczonym w kabinie, przez co umożliwia operatorowi kontrolowanie w każdej chwili marginesów bezpieczeństwa, które ma do dyspozycji. Ponadto CDC jest w stanie rozpoznawać automatycznie różne oprzyrządowanie, które może być montowane na wysięgniku. To daje możliwość uzyskania jeszcze większej precyzji przy obliczaniu parametrów bezpieczeństwa i maszyny oraz wyposażenia. Pozwala w ten sposób na skalibrowanie systemu na rzeczywistych warunkach bezpieczeństwa i wykorzystanie w dowolnej chwili całego potencjału maszyny.

Oto uzasadnienie wygłoszone przez jury: “Chcieliśmy nagrodzić element bezpieczeństwa dla wymiennego oprzyrządowania, często używanego przez różnych operatorów. Z tą dynamiczną kontrolą obciążenia operator stale widzi na monitorze wskaźnik stabilności maszyny i ma informację o marginesie bezpieczeństwa, jakim dysponuje. Jest to bardzo ciekawa pomoc w prowadzeniu.

Ponadto ten system automatycznie rozpoznaje wyposażenie, które montowane jest na wysięgniku teleskopowym. Dzięki monitorowi systemu CDC w kabinie operator zna wagę netto transportowanego obciążenia i może wyświetlać do 20 kolejnych pomiarów wagi.

POWRÓT NA GÓRĘ STRONY
Merlo <h1>Merlo</h1> &nbsp;jest dynamiczną spółką przemysłową, stosującą nowoczesne technologie, w pełni zintegrowaną, w której udział ma wyłącznie kapitał prywatny, produkującą maszyny o dużej wartości technologicznej. Jest to <em>Podnosniki teleskopowe</em> przedsiębiorstw o ugruntowanej pozycji, która może pochwalić się miejscem w pierwszej lidze na wszystkich światowych rynkach a także stanowi międzynarodowy punkt <strong>Maszyny rolnicze</strong> w <h2>Podnosnik teleskopowy</h2> &nbsp;podnośników teleskopowych. Grupa składa się z przedsiębiorstw utworzonych w celu realizacji ambitnego projektu: produkcji wyrobów zaprojektowanych i wyprodukowanych całkowicie we <h2>Ciagnik teleskopowy</h2> . Wyzwanie uwieńczone sukcesem. Ponieważ Merlo nie jest "montażystą”, ale spółką przemysłową, która ściśle zintegrowała wszystkie etapy produkcyjne, czyli sama projektuje, rozwija i produkuje większość komponentów. Pozwala to na znalezienie za każdym razem najlepszego rozwiązania dla potrzeb użytkowników, uzyskując produkty opracowane i wyprodukowane w całości we Włoszech. <strong>Zespól Merlo</strong> sukces Merlo wynika z umiejętności przewidywania potrzeb rynków, a każda wyprodukowana maszyna <em>Podnosnik obrotowy</em> o dążeniu firmy do możliwości oferowania swoim klientom najlepszych i najnowszych rozwiązań technologicznych, czego gwarancją jest pięćdziesiąt lat doświadczenia w prowadzeniu badań i w innowacyjności. To właśnie dzięki badaniom, innowacyjności oraz ciągłemu tworzeniu nowych produktów spółka Merlo chce nadal umacniać czołową pozycję jaką zajmuje w zakresie zaawansowania technologicznego oraz jakości.<u> Zespól Merlo</u> powstała w 1964 roku, zatrudnia ponad 1200 pracowników a powierzchnia zabudowana zakładów w Cuneo wynosi około 220 000 metrów kwadratowych. Ponad 90 % produkcji eksportuje się na cały świat poprzez sieć handlową z siedmioma filiami i ponad 600 koncesjonariuszami. Grupa Merlo jest liderem na rynku podnośników teleskopowych z wieżyczką obrotową i podnośników teleskopowych z przekładnią hydrostatyczną